Tábory

Dolany 2012

Již popáté do Dolan! Letošní celotáborová hra byla ve znamení filmu MADAGASKAR, který patří mezi naše oblíbené, takže o hlášky nebyla nouze ("Já jsem flákota, já jsem flákota!"  ... "Maurici, bolí mě ruka, mávej s ní za mě! - Dělej, ty mrňavej mizero!"). Zkoušeli jsme postavit letadlo, abychom se mohli dostat z Afriky, vymýšleli jsme zábavný program pro návštěvníky newyorské ZOO, skládali jsme zkoušky lemurovitosti.... K tomu jsme se učili střílet z luku, vzduchovky a flusačky, sami jsme si vařili (tento rok můžu naše jídla chuťově připodobnit čtyřhvězdičkovému hotelu!), snažili jsme se sbírat body dobrým chováním a úklidem stanů (ano, ne vždy to šlo jako po másle), dozvěděli jsme se něco málo o lemurech, fosách, tučňácích, zebrách, žirafách,...
Na začátku tábora jsme byli rozděleni do dvou skupin:

ÚSMĚV A MÁVAT - Ruĝa, Čunča, Papoušek, Vojta a Simča

KALIFORNŠTÍ KABRŇÁCI - Jirka, Miki, Skříťa, Mazlík, Květa

... a vedení byli lemuři (Šnek, Myška, Doksy, Krtek) :-)

Fotky https://liskykrupka.rajce.idnes.cz/Dolany_2012 a https://skauti-krupka.rajce.idnes.cz/Dolany_2012/

Křivolík a puťák 2011

Opět trochu netradiční tábor, tentokrát jen týdenní, v blízkosti keltské vesničky Křivolík u České Třebové. Část svého táborového času jsme věnovali zvelebování experimentální vesničky, za což nám byly odměnou programy se zajímavými náměty (stopování, řezbářství, karetkování). Po týdnu jsme se přesunuli do Českého středohoří, kde jsme strávili 5 dní putováním po zajímavých místech.

Dolany 2010

Ač jsme mysleli, že na tábořiště do Dolan se již nevrátíme (nebo až za pár let), shoda okolností tomu chtěla, že údolíčko u Novohradky nás opět přivítalo již po třech letech. Přesto jsme si tento i tábor jaksepatří užili, neboť celotáborová hra na námět Pána prstenů nás zaměstnala od prvního do posledního dne.

Korno 2009

Netradiční tábor formou "skoro-puťáku" nás zanesl nedaleko od Berouna, do bývalé vechtrovny (strážního domku u trati) blízko vesnice Srbsko. Z této základny jsme každý den vyráželi na celodenní výlety na zajímavá místa v blízkém i vzdálenějším okolí. Naší pozornosti tak neunikl např. hrad Karlštejn, Koněpruské jeskyně, lom Amerika či klášter ve Svatém Janu.

Sedlčany 2008

Dolany 2007

V Dolanech jsme se usídlili asi naposledy. Ne že by se nám v údolí Novohradky nelíbilo, ale řekli jsme si, že po třech letech je na čase změnit působiště. Tábor proběhl celkem poklidně a stejně jako jsme se těšili na něj, těšili jsme se i do pohodlí domova.

Dolany 2006

Tábor Dolany 2006 se uskutečnil na stejném místě jako minulý rok. Po zkušenosti z předchozího roku jsme se na tábořiště opravdu těšili a co do počtu nám vypomohly Amazonky z Prahy, díky nimž nás bylo celkem 30, včetně 7 vedoucích.

Dolany 2005

První tábor v Dolanech probíhal společně s částí skautského oddílu z Vysokého Mýta, takže se náš počet zvýšil na 25. V překrásném prostředí na rozhraní Žďárských vrchů, Železných hor a Svitavské pahorkatiny, v údolí říčky Novohradky nedaleko Nových Hradů, asi 20 km od Vysokého Mýta se v období 16.7. -30.7. uskutečnil již druhý "novodobý" tábor. Celotáborová hra nás přenesla na rytířský hrad Camelot.

Moldava 2004

Tábor na Moldavě byl prvním, který jsme absolvovali pod současným vedením, a i z tohoto důvodu byl uspořádán jen asi 20 km od našeho střediska. Po nezbytných formalitách a prvním papírování po dlouhé době se mohl konečně od 1.7. do 5.7. stavět tábor a následně i necelých 14 dní tábořit. Sešli jsme se v komorním počtu, 12 dětí a 6 dospělých. Námětem celotáborové hry bylo soupeření indiánských kmenů.